3
2
1

חבלה בברך – אחוזי נכות ומימוש זכויות

הברך האנושית

במידה והנך סובל מפגיעה או חבלה בברך יתכן ובאפשרותך לממש זכויות המגיעות לך במוסד לביטוח הלאומי או מול גופים נוספים.
תקנות הביטוח הלאומי מסדירות את אחוזי הנכות אותם יש לקבוע בגין פגיעה בברך כאשר הסעיף הרלוואנטי העוסק בחבלה בברך ואחוזי הנכות הניתנים בגין פגיעות בברך הינו סעיף 48(2).
כך לדוגמא במידה והנך סובל מאי-יציבות צדדית קשה, כלומר שהברך מתעקמת תחת כובד משקל הגוף לצד אחד תהיה זכאי ל-30% נכות.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

אי יציבות אחורית ועוד…

 

  • עם זאת, במידה והנך סובל אי-יציבות אחורית-קדמית כך שהברך מתעקמת תחת כובד משקל הגוף תהיה זכאי ל-20% נכות.
  • במידה והפגיעה היא קשיון נוח הזכאות היא ל-30% נכות, ובמידה והנך סובל מקשיון לא נוח, כאשר הכוונה היא שעמדת הברך ביישור יתר של יותר מ-10 מעלות (Recurvatum Genu) או כיפוף ביותר מ-30 מעלות או סטייה צדדית (Valgu Varus) של יותר מ-20 מעלות, תהיה זכאי ל-50% נכות.
  • כמו כן, במידה והנך סובל מהגבלה בתנועת כיפוף הברך יעמדו לך אחוזי נכות בהתאם לזווית הכיפוף האפשרית במצבך: במידה והכיפוף אפשרי מזווית של 0 מעלות ועד 90 מעלות – לא תהיה זכאי לאחוזי נכות, במידה והכיפוף האפשרי הוא 0-70 מעלות תהיה זכאי ל-5% נכות, במידה והכיפוף האפשרי הוא בזוית של 0-45 מעלות תהיה זכאי ל-10% נכות, 0-30 מעלות יזכו את התובע ב-20% נכות ובמידה והכיפוף האפשרי הוא בזוית של 0-15 מעלות בלבד תהיה הזכות ל-30% נכות.
  • כמו כן, מתייחס הסעיף להגבלה ביישור הברך: כאשר יישור הברך אפשרי עד 5 מעלות, כלומר יישור מלא עד כמעט מלא, לא יהיה התובע זכאי לאחוזי נכות, במידה ויישור הברך אפשרי עד 10 מעלות יהיה זכאי התובע ל-10% נכות, כאשר היישור אפשרי עד 15 מעלות תהיה הזכאות ל-20% נכות, אפשרות יישור של עד 30 תזכה ב-40% נכות ובמידה ויישור הברך אפשרי עד 45 מעלות בלבד יהיה זכאי הנפגע ב-50% נכות.
  • לבסוף, מסדיר הסעיף פגיעה בברך המתבטאת בנזק במיניסקוס (קרע במיניסקוס): במידה והנזק הוא בצורה קלה יהיה זכאי הנפגע ל-10% נכות, במידה והנזק במיניסקוס הוא עם Locking הזכאות תהיה ל-20% נכות, במידה ומדובר במצב לאחר ניתוח הוצאת מיניסקוס אך ללא הפרעות תפקודיות לא יהיה זכאי הנפגע לנכות, אך במידה ומדובר במצב לאחר ניתוח זה וקיימים שינויים ארטרוטיים קלים ודלדול קל של שרירים יהיה זכאי התובע ב-10% נכות. למידע נוסף אודות נכות רפואית מול תפקודית

 

עו"ד בעל ניסיון!

 

יש לדעת כי לשם מימוש זכויותיך מול המוסד לביטוח הלאומי יש לפנות לעו"ד בעל ניסיון בתביעות מסוג זה. משרד משרד עו"ד ניצן מרום ושות' בעל ניסיון רב בייצוג תובעים הסובלים מפגיעות ברך מול הביטוח הלאומי ומימוש אחוזי הנכות המגיעים להם.

 
כמו כן, חבלות בברך לעיתים נגרמות בשל רשלנות של צד ג' כלשהו. כך לדוגמא במקרים של תאונות עבודה ייתכן וניתן להגיש תביעת נזיקין כנגד המעביד או גורמים אחרים (כמו במצבים של קרע במיניסקוס עקב נפילה או החלקה וכו').

תביעות ביטוח

בנוסף ייתכן ומגיעות זכויות כנגד חברות הביטוח מכוח פוליסות ביטוח שונות (פוליסת תאונות אישיות וכו') כך לדוגמא משרדנו מייצג שחקני ספורט רבים אשר נפגעו בברך במהלך אימון או משחק וכן עובדים אשר נפגעו במהלך משחקי ספורט מטעם מקום העבודה.
ניתן לפנות למשרדנו לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ללא התחייבות.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס