3
2
1

אחוזי נכות עקב שבר בפרק הירך

צילום רנטגן - אגן ירכיים

במדריך זה נפרט בקצרה מהן אחוזי הנכות הנקבעים בגין שבר בפרק הירך ולאילו זכויות הנפגע עשוי להיות זכאי בגין הפגיעה.

פגיעה בפרק הירך היא פגיעה אורטופדית חמורה אשר יכולה להעניק אחוזי נכות לצמיתות לנפגע. תקנות המוסד לביטוח הלאומי מסדירות פגיעות שונות, בין היתר פגיעות בפרק הירך ואחוזי הנכות המגיעים בעקבותיה על סמך חומרתה.

ס' 48(1) לתקנות הביטוח הלאומי קובע כדלקמן

  • במידה וכתוצאה מהשבר בפרק הירך מדובר במפרק נד יהיה זכאי הנפגע ב-70% נכות
  • במידה והפגיעה הינה קשיון לא נוח בפרק הירך תהיה הזכות ל-50% נכות.
  • ובמידה ומדובר בקשיון נוח – כאשר הכוונה למצב בו הגף נמצא בכיפוף של מ-20 עד 30 מעלות, האבדוקציה היא מ-0 עד 10 מעלת וכאשר הרוטציה ניטראלית – יהיה זכאי הנפגע ל-40% נכות.
יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

כמו כן, קובעות התקנות זכאות לאחוזי נכות במידה והנפגע סובל מהגבלה בתנועות הירך

  • במידה וקיימת הגבלה במתיחה (Extension), משמע שהגף איבד את יכולת תנועה בזווית של מ-0 עד 15 מעלות, יהיה זכאי הנפגע ב-15% נכות.
  • במידה והגבלה בכיפוף הירך מפריעה לישיבה יהיה זכאי הנפגע ל-20% נכות, וכך גם יהיה זכאי הנפגע ל-20% נכות במידה וסובל מהגבלה בהטיית הגף (Abductio), בקירוב הגף (Adductio) או בסיבוב הגף (Rotatio).
  • לבסוף, במידה והנפגע סובל מהגבלה בינונית בכל תנועות הירך יהיה זכאי ל-30% נכות.

 
על כן, עקב חומרת הפגיעה, יש לדעת כי קיימות לנפגע זכויות בביטוח הלאומי וכן כי במידה והפגיעה נגרמה כתוצאה מתאונה או במהלך עבודתו של הנפגע קיימות לו זכויות כספיות שונות שביכולתו לממש.
כך למשל, ייתכן וקיימת עילת תביעה נזיקין כנגד הגורם המעוול (כמו למשל מקרים שבהם נגרם שבר בפרק הירך כתוצאה מנפילה ברחוב עקב מדרכה משובשת או מכשול או מפגע) או עילת תביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
כמו כן, במקרים של שבר בפרק הירך ייתכן וקיימת עילת תביעה נגד חברת ביטוח מכוח פוליסת ביטוח רלוואנטית (כגון: פוליסת ביטוח תאונות אישיות).
משרד משרד עו"ד ניצן מרום ושות' בעל ניסיון רב בייצוג תובעים הסובלים מפגיעות בירך מול הביטוח הלאומי ובמימוש שלל זכויותיהם.
ניתן לפנות למשרדנו לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ללא התחייבות.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס