3
2
1

אחוזי נכות עקב קטיעה של אצבעות הידיים

צילום רנטגן אצבעות ידיים

במידה ונפגעת באצבעות הידיים בתאונת עבודה ונגרמה לך פגיעה משמעותית (כגון כריתה מלאה או חלקית) ייתכן והנך זכאי לזכויות משמעותיות מול ביטוח לאומי ופיצויים כספיים מגופים נוספים. על כך נרחיב במאמר זה:
תקנות הביטוח הלאומי מסדירות פגיעות ומחלות שונות ואת אחוזי הנכות המגיעים לנפגע בעקבותיהן. בין היתר, מסדירות התקנות פגיעה באצבעות הידיים, ובפרט במקרים של קטיעה.
קטיעה של אצבע בכף היד היא פגיעה אורטופדית משמעותית המשפיעה קשות על יכולת תפקודו של הנפגע. עם זאת, קיימת התייחסות בתקנות לכל אצבע בנפרד שכן חסרונה של כל אצבע משפיע באופן שונה על תפקודו של הנפגע, וכן בהתייחס ליד בה קיימת הקטיעה, שכן יש הבדל בין קטיעה ביד הדומיננטית או לא.
ס' 43 לתקנות הביטוח הלאומי הוא שמסדיר קטיעה של אצבע בודדת או חלק ממנה, כאשר יש לשים לב שהתקנות מתייחסות ליד ימין כיד הדומיננטית. במצבים שבהם נפגע שמאלי נפגע ביד שמאל יש לתת אחוזי נכות לפי היד הדומיננטית (כאילו היתה זו יד ימין).

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

פגיעה באגודל:

במידה והפגיעה היא קטיעת אגודל עם עצם המסרק או חלק ממנה ביד ימין תהיה הזכות ל-25% נכות, ובמידה והקטיעה היא ביד שמאל הזכאות היא ל-20%. במידה ומדובר בקטיעת שני גלילים או חצי גליל ביד ימין יהיה זכאי הנפגע ל-20%, כאשר אם מדובר ביד שמאל יהיה זכאי הנפגע ל-15%. בפגיעה שהיא קטיעת הגליל הסופי – ביד ימין הזכאות תהיה ל-15% וביד שמאל ל-10%. ובאם הפגיעה היא קטיעת חצי הגליל הסופי בכל אחת מהידיים תעמוד הנכות על 8%.

אצבעות 2 או 3:

במידה ומדובר בקטיעת האצבע עם עצם המסרק או חלק ממנה ביד ימין יהיה זכאי הנפגע ל-15%, כאשר אם מדובר ביד שמאל יהיה זכאי הוא ל-12%. אם הפגיעה היא קטיעה של לפחות 2 וחצי גלילים ביד ימין אחוזי הנכות יעמדו על 12%, כאשר במידה ומדובר ביד שמאל תעמוד הנכות על 10%. באם הפגיעה היא קטיעת 2 או 1 וחצי גלילים תעמוד הנכות בשתי הידיים על 10%. ובמידה ומדובר בקטיעת הגליל הסופי או חצי ממנו בכל אחת מהידיים יהיה זכאי הנפגע ל-5%.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

אצבעות 4 או 5:

במידה ומדובר בקטיעת האצבע עם עצם המסרק או חלק ממנה באחת משתי הידיים יהיה זכאי הנפגע ל-10% נכות. אם הפגיעה היא קטיעה של לפחות 2 וחצי גלילים ביד ימין אחוזי הנכות יעמדו על 10%, בעוד ואם מדובר ביד שמאל תעמוד הנכות על 8%. באם הפגיעה היא קטיעת 2 או 1 וחצי גלילים תעמוד הנכות ביד ימין על 8% נכות ואילו ביד שמאל על 5%. ולבסוף במידה ומדובר בקטיעת גליל סופי או חצי ממנו בכל אחת מהידיים יהיה זכאי הנפגע ל-5%.
בנוסף לזכויות האפשריות מול ביטוח לאומי ייתכן והנפגע יהיה זכאי לפיצויים גם מגופים אחרים. אחד המקרים השכיחים הינו קטיעה של אצבעות של עובדים עקב שימוש במכונות שונות, פגיעה של אצבעות כתוצאה מעבודה עם סכינים או אביזרים חדים אחרים ועוד. במקרים אלה יש להראות כי התאונה נגרמה בשל רשלנותו של צד ג' כלשהו (כגון המעביד) כדי שניתן יהיה לזכות בפיצוי כספי.
כמו כן, ייתכן ובשל הקטיעה באצבעות הנפגע יהיה זכאי לתגמולים מחברת ביטוח ככל שיש פוליסת ביטוח רלוואנטית.למידע נוסף אודות תביעות ביטוח
על כן, לשם מימוש זכויותיו של הנפגע מומלץ לפנות בהקדם למשרד משרד עו"ד המתמחה בייצוג נפגעים מול המוסד לביטוח הלאומי ובתביעות נזיקין.
משרד עו"ד ניצן מרום ושות' בעל ניסיון רב בייצוג תובעים הסובלים מקטיעת אצבעות ובמימוש שלל זכויותיהם בביטוח הלאומי, מול חברות ביטוח וניהול תביעות נזיקין מורכבות.
ניתן לפנות למשרדנו לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ללא התחייבות.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס