3
2
1

רשלנות רפואית בטיפול בלידה מוקדמת

רגלי תינוק ביד מבוגר

לידה מוקדמת הינה אחת הסיבות המרכזיות לתמותה ותחלואה של יילודים. רשלנות בטיפול בלידה מוקדמת עשויה לגרום לנזקים בלתי הפיכים ליילוד . במאמר הנוכחי נעסוק בשאלה מתי קיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית במקרים בטיפול בלידה מוקדמת.

מתי מאובחנת לידה מוקדמת ?

לידה מוקדמת מאובחנת כאשר גיל ההריון הינו לפני שבוע 37 להריון וכאשר ישנן התכווצויות רחמיות סדירות הגורמות לדינמיקה צווארית או מחיקת צוואר של 80% או קיצור הצוואר באולטרסאונד או פתיחה צווארית של 2 ס"מ ויותר.

 

מהו הטיפול בלידה מוקדמת ?

על הצוות הרפואי לבצע הערכה הכוללת, בין היתר, ביצוע ניטור עוברי-רחמי (מוניטור), הערכה באמצעות אולטרסאונד ותרבית ל – GBS. במידה וקיים חשד לזיהום תוך רחמי ניתן לשקול דיקור מי שפיר לשלילת זיהום.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כאשר מדובר בשבוע הריון מוקדם (שבועות 24-34 להריון) מומלץ טיפול בסטרואידים אשר הוכחו כבעלי יעילות להפחתת התמותה והתחלואה הניאונטלית.

טיפולים אפשריים לעצירת לידה

קיימים מספר טיפולים אפשריים לעצירת הלידה ועיכובה, כאשר לעיתים לעצירת הלידה למשך מספר ימים עשוייה להיות משמעות אדירה לבריאותו של העובר. בין הטיפולים הללו ניתן למצוא:

  • טיפול טוקוליטי
  • תרופות חוסמות תעלות סידן
  • תרופות חוסמות קולטנים לאוקסיטוצין
  • תרופות מעכבות ייצור פרוסטגלנדינים
  • ועוד…

מקרים של רשלנות רפואית בטיפול בלידה מוקדמת

מספר תביעות רשלנות רפואית הוגשו במקרים שבהם הצוות הרפואית לא זיהה סימנים של לידה מוקדמת הקרבה ובאה וכתוצאה מכך לא ננקט שום טיפול ולא ניתנו לאישה ההרה הנחיות מתאימות ונולדו ילדים עם פגות קיצונית ונכויות פיזיות ורב תחומיות.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
מקרים נוספים של רשלנות רפואית הוגשו כאשר חרף הסימנים אודות לידה מוקדמת לא ננקט טיפול מומלץ למניעת זיהום ב-GBS או כאשר לא נתנו את הטיפולים המתאימים לצורך עצירת הלידה, לא ניתן טיפול בסטרואידים במקרים של הריון בשבוע מוקדם, לא התחשבו בגורמי סיכון ללידה מוקדמת ולא נערכו בהתאם ועוד.
במידה ונולד לך ילד עם מוגבלות כתוצאה מלידה מוקדמת מבלי שהצוות הרפואי נקט בפעולות המתאימות מומלץ לבחון עילת תביעה עם עורך דין רשלנות רפואית.
משרדנו בעל ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית, לרבות רשלנות רפואית בלידה, רשלנות רפואית בהריון ומקרים שבהם נגרמה פגיעה חמורה עקב רשלנות רפואית.
במשרדנו ניתן לקבל ייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ללא התחייבות.
יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס