3
2
1

התקף לב בעבודה לאחר ויכוח – זכויות מביטוח לאומי

חתך רוחבי של לב (באדיבות וויקיפדיה)

אחד המקרים השכיחים שבהם מתרחש התקף לב בעבודה הינו לאחר ויכוח חריף או חריג. במקרים אלה, המגיעים רבות למשרדנו, עשויה לקום זכאות לתביעה מול ביטוח לאומי ולזכויות משמעותיות שחשוב מאוד להכיר.

 

התקף לב כפגיעה בעבודה

 

התקף לב אינו אירוע תאונתי גלוי וחיצוני לעין ולכן פעמים רבות ביטוח לאומי דוחה את התביעות שמגישים נפגעים להכרה בהתקף לב כפגיעה בעבודה, ונפגעים אשר אינם מודעים לזכויותיהם עלולים לאבד את זכאותם. כך למשל עשוי הביטוח הלאומי לטעון כי התקף הלב לא נגרם כפגיעה בעבודה אלא בגלל תחלואה קודמת של הנפגע כגון:

  • סכרת
  • יתר לחץ דם
  • עישון
  • סיפור משפחתי
  • ועוד…
יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

 

טענה נוספת בה של הביטוח הלאומי בה אנחנו נתקלים לעיתים קרובות הינה כי לא אירע אירוע חריג כלשהו בעבודה אשר גרם או תרם להיווצרותו של אוטם בשריר הלב.

 

כדי להכיר בהתקף לב כפגיעה בעבודה יש להראות תחילה כי אירע אירוע חריג ו/או מאמץ מיוחד במקום העבודה. ללא הוכחת קיומם של אירועים אלה לא ניתן יהיה להכיר בהתקף לב כתאונת עבודה.

 

חשוב לדעת שלחץ מתמשך או מתח מתמשך אינם מהווים תאונת עבודה. כלומר נפגע אשר יטען כי התקף הלב נגרם לו כתוצאה מזה שעבד במשך תקופה ארוכה בלחץ רב – מרבית הסיכויים שתביעתו לא תוכר.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

ויכוח במקום העבודה כאירוע חריג

 

אחד המקרים הנפוצים שבהם מוכר התקף לב כאירוע חריג (ובהמשך כפגיעה בעבודה) הינם באותם מצבים שבהם להתקף הלב קדם ויכוח חריף במהלך העבודה. הויכוח יכול להיות עם המעביד, עובד אחר, ספק, לקוח ועוד. הדגש הוא שאותו ויכוח היה חריג במהותו והיקפו באופן אשר יכל לגרום לנפגע להתקף הלב.

 

הוכחת קשר סיבתי בין התקף לב לאירוע החריג בעבודה

 

במידה ותביעתו של הנפגע נדחתה על ידי הביטוח הלאומי יש להגיש תביעה לבית הדין לעבודה, רצוי באמצעות עורך דין ביטוח לאומי בעל ניסיון רב בתחום. באותם מקרים שבהם יוכח על סמך התשתית העובדתית כי קרה אירוע חריג בעבודה, בית הדין ימנה מומחה רפואי מטעם אשר יצטרך לקבוע האם קיים קשר סיבתי בין האירוע החריג לבין התקף הלב במועד שבו זה קרה. למידע נוסף אודות הוכחת קשר סיבתי בתביעות (של רשלנות רפואית, אך העקרון דומה).

 

עברתי התקף לב בעבודה לאחר ויכוח – מה עושים ?

 

במקרה ואדם עבר אירוע לב בעבודה לאחר ויכוח לחריף מומלץ לציין בפני הרופאים בהזדמנות הראשונה כי האירוע נגרם כתוצאה מויכוח בעבודה ולוודא שהדברים נרשמו. יש ליידע את המעביד בהקדם על כך, ולפנות בהקדם האפשרי לעורך דין בעל ניסיון בתביעות מול ביטוח לאומי.

 

חשוב לדעת ! תביעות להכרה בהתקף לב כפגיעה בעבודה הינן תביעות מורכבות המצריכות ידע וניסיון רב, ולפיכך מוצע לפנות לעורך דין הבקיא בתחום. טעויות בשלבים הראשונים של הגשת התביעה עלולים לחרוץ את גורל התביעה כולה.

 

משרדנו מייצג נפגעים רבים אשר נגרם להם התקף לב בעבודה בתביעות להכרה כנפגעי עבודה מול המוסד לביטוח לאומי ומימוש זכויות הנפגעים. משרדנו זכה בתביעות רבות בתחום כאשר לקוחות רבים של המשרד מקבלים מביטוח לאומי קצבה חודשית של אלפי ש"ח לכל החיים.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס