3
2
1

שבר בכתף עקב תאונה – זכויות ואחוזי נכות

צילום רנטגן של כתף

שברים בכתף הינן אחת מהפגיעות האורטופדיות השכיחות יחסית. במקרים שבהם נגרם שבר בכתף כתוצאה מתאונה ייתכן ולנפגע עומדות זכויות כספיות, כשהדבר תלוי בנסיבות התאונה, סוג השבר, הנכות הרפואית והנכות התפקודית כתוצאה מהשבר בכתף, ועוד. למידע נוסף אודות נכות רפואית מול נכות תפקודית לחצו כאן

הסיבות לשברים בכתף

שברים בכתף יכולים להיגרם כתוצאה מתאונת דרכים, בין אם מדובר בנוסע בתוך רכב או בהולך רגל שפגע בו רכב. במקרים אלה שבהם לנפגע נגרם שבר בכתף כתוצאה מתאונת דרכים יש לתבוע את חברת הביטוח הרלוואנטית. ככל שיש כיסוי ביטוחי הרי שהדיון יתקיים בשאלת
הנזק בלבד – כלומר לנפגע יגיע פיצוי כספי כאשר השאלה תהיה כמה.

שברים בכתף יכולים להיגרם גם כתוצאה מתאונות אחרות. כך לדוגמא משרדנו מייצג נפגעים רבים אשר סובלים משבר בכתף בגלל תאונת עבודה. לדוגמא

  • חבלה במקום העבודה
  • נפילה מסולם או ממשטח גבוה (כגון: פיגום)
  • פגיעה מחפץ שגם לחבלה בכתף וכו'

שברים בכתף יכולים להיגרם גם כתוצאה מנפילה ברחוב כאשר הנפגע מושיט ידו כדי לבלום הנפילה. בכל המקרים הללו, יש צורך להוכיח כי החבלה בכתף שגרמה לשבר נגרמה כתוצאה מרשלנות של גורם אחר ואז ניתן לתובע אותו בתביעת נזיקין.

 

במצבים של שבר בכתף ייתכן וקיימות זכויות מול ביטוח לאומי. לדוגמא, כאשר השבר בכתף נגרם בגלל תאונת עבודה או כאשר מגישים תביעה לנכות כללית כאשר אחת מהנכויות הינה בגין שבר בכתף.

 

שברים בכתף הינם פגיעה יחסית שכיחה גם בקרב ספורטאים, ובמקרה כזה תעמוד להם זכות תביעה כנגד הביטוח בקבוצה בה הם משחקים.
במידה ונגרם לכם שבר בכתף כתוצאה מתאונה מומלץ לבדוק עם עוררך דין נזיקין את הזכויות המגיעות לכם.

 

הסימפטומים של שבר בכתף

בד"כ לאחר שבר בכתף הנפגע ירגיש כאב באזור השבר ובעת הרמת היד, נפילות, עיוות של הכתף כאשר היה תהיה מעט שמוטה.

הטיפול בשבר בכתף

במקרים רבים שבר בכתף יחלים תוך מספר שבועות. ישנם מקרים שבהם יש צורך בהתערבות ניתוחית לקיבוע פנימי של השבר, לדוגמא כאשר יש תזוזה מלאה של השבר, או כאשר מדובר בשבר פתוח או כשיש לחץ על העצבים או כלי דם. כמו כן, לעיתים בשל שבר בכתף יש קיצור משמעותי של העצם וגם אז לעיתים תהיה המלצה לבצע ניתוח לתיקון השבר.

מקובל לחלק את השברים לפי מספר החלקים ומידת התזוזה של השבר. שברים מרוסקים הינם שברים מורכבים יותר ועשויים להיות מלווים עם פריקה של הכתף . האבחנה הראשונית היא בצילום רנטגן פשוט. כדי לאפיין את השבר ולקבוע אתה מידת התזוזה לרוב מבצעים CT של הכתף.

שבר בכתף אחוזי נכות

שברים בכתף עשויים להותיר אחוזי נכות רפואית לצמיתות.
בתקנות הביטוח הלאומי ישנם מספר סעיפים העוסקים באחוזי נכות כתוצאה מחבלה בכתף. סעיף 41 מקנה אחוזי נכות במקרים שבהם יש נקיעות שכיחות של הכתף, מפרק נד של הכתף, קשיון של פרק הכתף והגבלה בתנועות פרק הכתף. אחוזי הנכות נקבעים בהתאם לחומרת המגבלה (ועשויה גם להיות נפקות לשקלה האם מדובר בכתף ימין או שמאל).

 

למשרדנו ניסיון רב בייצוג נפגעים אשר סובלים מנזקי גוף קשים כתוצאה מתאונות, תביעות רשלנות רפואית, ומימוש זכויות מול ביטוח לאומי. ייעוץ ראשוני ניתן ללא עלות או התחייבות.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס