3
2
1

תאונת עבודה מחוץ לשעות העבודה וזמן העבודה

תאונת עבודה מחוץ לזמן / שעות העבודה

האם תאונה אשר מתרחשת מחוץ למקום העבודה ומעבר לשעות העבודה עדיין עשוייה להיחשב כתאונת עבודה באופן המקנה זכויות מביטוח לאומי ?

בפסד דין בעניין ליבוביץ (פועה) פיה ז"ל הוגשה תביעה לביטוח לאומי להכיר בתאונה מיום 29.4.08 כתאונת עבודה כמשמעותה בחוק הביטוח הלאומי. התובעת טוענת כי במסגרת עבודתה כמנהלת מסגרת חינוכית של נוער שוחר מדע בעיריית נשר, היה תפקידה כרוך הן בנוכחות פיזית בבית הספר בימי רביעי והן בעבודות הכנה הכוללות בין היתר, רכישת ציוד וחומרי גלם לשיעורים.

טענת התובעת

לטענתה, ביום 29.4.08, נפלה בדרכה לחנות על מנת לרכוש חומרים לשיעור שהתקיים למחרת. בנסיבות אלה טוענת התובעת, כי נפילתה והשבר שנגרם לה בקרסול שמאל הם בגדר תאונת עבודה, שאירעה לה תוך כדי עבודתה ועקב עבודתה. הביטוח הלאומי דחה את התביעה בטענה כי התאונה אירעה מחוץ למקום ולשעות עבודת התובעת וכי אין לראות פעילות זו כפעילות הקשורה לעבודה. לטענת הביטוח הלאומי אין כל קשר סיבתי בין האירוע לפגיעה בקרסולה, ותקופת אי הכושר או לחילופין, השפעת העבודה על הפגיעה בקרסול פחותה בהרבה מהשפעת גורמים אחרים.

לגבי הקשר הסיבתי

לאור העדויות, ביהמ"ש שוכנע כי אכן האירוע קרה לתובעת ביום 29.4.08 בדרכה לרכוש חומרים לשיעור. השאלה המשפטית: האם קיים קש"ס בין קניית החומרים לבין עבודתה של התובעת, כלומר האם קניית חומרים לצורך עבודתה היתה חלק ממסגרת עבודתה ותפקידה?

הגדרת "תאונת עבודה"

"תאונת עבודה" מוגדרת כך בסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי:

"תאונת עבודה – תאונה שארעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו, ובעובד עצמאי – תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח יד".

סעיף 83 לחוק הדן בחזקת הסיבתיות, קובע:

"התאונה שאירעה לעובד תוך כדי עבודה רואים אותה כתאונה שאירעה גם עקב העבודה, אם לא הוכח ההיפך; …."
פגיעה יכולה שתארע מחוץ למקום העבודה ולשעות העבודה, אבל עדיין תחשב כקשורה לעבודה. גם מקרים בהם העובד נדרש לבצע עבודה, שלא בשעות העבודה הרגילות או שלא בימי העבודה הרגילים אבל עקב העבודה רואים בהם כחלק מעבודתו וכתאונה עבודה. כך גם נפסק כי תאונה שאירעה לעובד בדרכו לבית-מסחר לקנות חומר או ציוד הדרושים לעבודה, אירעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו של העובד, והיא "תאונת עבודה" לעניין חוק הביטוח הלאומי.

קבלת הערעור

ביהמ"ש שוכנע כי במסגרת עבודתה של התובעת, כמנהלת בית הספר לנוער שוחר דעת, עבדה התובעת גם מעבר לימי רביעי  בשבוע, והיתה אחראית גם על רכישת ציוד לבית הספר, כפי שהתבקשה, מעת לעת. ביהמ"ש קבע כי התאונה היא תאונה – שאירעה תוך כדי עבודתה ועקב עבודתה של התובעת אצל מעבידתה או מטעמה, כמשמעותה בחוק הביטוח הלאומי. הערעור התקבל.

אם נפגעתם בתאונת עבודה מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין ביטוח לאומי לצורך בירור ומיצוי זכויותיכם מול ביטוח לאומי.
משרדנו בעל ניסיון רב בתביעות נגד ביטוח לאומי, תביעות נזיקין (תאונות עבודה, תאונות אחרות ונזקי גוף אחרים) ותביעות רשלנות רפואית.

ייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ללא התחייבות.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס