3
2
1

פטור ממס הכנסה לנכים

פטור ממס הכנסה לנכים

סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה מקנה פטור ממס בגין הכנסות של נכים. מימוש זכויות על פי סעיף זה עשויה להקנות הטבה כספית משמעותית מאוד (של מאות אלפי ₪) ולכן מומלץ להכירה היטב, ולפנות לעו"ד מיומן לצורך השגת הפטור המיוחל.

כמה מילים על משרדנו וייצוג בקבלת פטור ממס הכנסה

משרדנו מייצג נכים רבים בקבלת פטור ממס הכנסה לפי סעיף 9(5), כאשר המשרד מייצג ומלווה את לקוחותיו לאורך כל שלבי ההליכים, הן בפן הבירוקרטי של מילוי הטפסים והניירת המתאימה והגשתה, הן בפן הרפואי של הכנת התיק והלקוח לקראת וועדה רפואית, לרבות הכנת המסמכים הרפואיים הרלוואנטיים, הפנייה לבדיקות מתאימות, הפנייה למומחים במידת הנדרש, והן בפן המשפטי של ליווי וייצוג בפני הוועדות הרפואיות, ועדות לעררים וערכאות משפטיות.

אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר לפגישת ייעוץ חינם!

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

 

כמה מילים על סעיף 9(5)

סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה מקנה פטור ממס בגין הכנסות במקרים מסויימים, ובין היתר, לעיוור או נכה בשיעור של לפחות 90% נכות מפגיעות שונות באיברים. יש לציין כי הפטור חל על נכות רפואית בלבד ולא על נכות תפקודית. למידע נוסף אודות ההבדל בין נכות רפואית לתפקודית

 

הפטור ניתן רק אם תקופת הנכות הכוללת, עולה על 184 יום עד לתקרת הכנסה המתעדכנת מידי שנה. כמו כן, חשוב לדעת שניתן לקבל החזר מס רטרואקטיבי וגם עבור תקופה זמנית (לדוגמא אדם אשר חלה במחלת הסרטן והחלים ממנה, עדיין ייתכן ויהיה זכאי לפטור ממס הכנסה בתקופה שבה התפרצה המחלה בגופו, בתקופת הטיפולים שעבר וההחלמה מהם).

חשיבות הייעוץ עם עורך דין מקצועי

 

פעמים רבות אנו נתקלים בתופעה שבה נקבעים לנכה 89% נכות או קצת נמוך מזה. המשמעות לגבי הנכה היא חשובה מאוד מכיוון שבמצב דברים זה הוא לא יהיה זכאי לפטור ממס הכנסה. לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין אשר בקיא במימוש זכויות והשגת פטור לנכה.

 

במידה ונדחתה בקשתך לפטור ממס הכנסה בשל אי עמידה בתנאי החוק ניתן להגיש בקשה להחמרה לאחר 6 חודשים מיום שנבדקת על ידי הועדה הרפואית בפעם האחרונה.

 

לאור האמור, מומלץ לנכים הממשיכים לעבוד לפרנסתם לבדוק זכאותם לפטור ממס הכנסה.

 

משרד עורכי דין ניצן מרום בעל ניסיון רב בקבלת פטור ממס הכנסה לנכים, לרבות פטור ממס הכנסה לחולי סרטן, פטור ממס הכנסה לחולי לב (התקפי לב וכו'), פטור ממס הכנסה לנפגעי אירוע מוחי, פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת ועוד.

משרדנו מייצג נכים רבים העוסקים בתפקידים בכירים מאוד, עבורם הפטור ממס הכנסה עשוי להיות שווה הרבה מאוד כסף. כך למשל, בעלי חברות, אנשי הייטק, רופאים, עורכי דין, עובדים ממשלתיים, ועוד.

משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג בוועדות רפואיות, במימוש זכויות מול מס הכנסה וביטוח לאומי, בתביעות נזיקין מורכבות כגון תביעות רשלנות רפואית, תאונות עבודה, תאונות דרכים ונזקי גוף אחרים.
;

כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס