3
2
1

איך מוצאים מומחה רפואי לתביעת רשלנות רפואית?

מומחים רפואיים

ככלל, בתביעות רשלנות רפואית יש צורך לבסס את הטענות הרפואיות על חוות דעת רפואית של מומחה רלוואנטי הערוכה כדין. אחת הבעיות העיקריות בתביעות מורכבות אלה הינה מציאת המומחה המתאים אשר יסכים לכתוב חוות דעת ולבסס עילת תביעה ראויה שסיכויי הצלחה גבוהים בצידה.

חוות דעת רפואיות

זה לא סוד שמרבית המומחים הרפואיים אינם מעוניינים לכתוב חוות דעת לטובת תובעים בתביעות רשלנות רפואית. ניתן לשער כי הדבר נובע, בין היתר, מטעמים קולגיאליים (אי רצון לכתוב חוות דעת המבססות רשלנות כנגד עמית למקצוע), חשש שמה אותו רופא "יוגלה" על ידי הרופאים האחרים (ואנו עדים לכך שמופעלים לחצים כבדים על אותו רופאים "המעזים" לכתוב חוות דעת בדבר רשלנות רפואית), רצון להימנע מחקירות לא נעימות בבית המשפט, עבודה קבועה מול חברות הביטוח של בתי החולים הממשלתיים וקופות חולים, חוסר כדאיות כלכלית וכו'.

 

  • כמובן, שהפנייה אל הרופא חייבת להיות בתחום ההתמחות הרלוואנטי. כך לדוגמא אם טוענים לרשלנות רפואית בלידה יש לפנות לגניקולוג. אך אם טוענים כי נגרם נזק ליילוד הרי שיש לפנות למומחה נוסף בשאלת נכותו של היילוד , נזקיו וצרכיו המיוחדים.
  • בנוסף, על הרופאים מוטלות מספר הגבלות במתן חוות דעת, כאשר למשל בהתאם להוראות התקש"יר רופא העובד בבית חולים ממשלתי אינו יכול לתת חוות דעת בתביעת רשלנות רפואית נגד בית חולים ממשלתי אחר. כך למשל רופא העובד בבית חולים אסף הרופא אינו יכול לתמוך בתביעה כנגד בית חולים רמב"ם או איכילוב או תל השומר וכו'.

וועדת חריגים

אולם, ניתן לפנות לקבלת אישור מיוחד לוועדת חריגים, ויש גם לדעת שבג"צ קבע רשימת תחומי רפואה שבהם ניתן לפנות לחוות דעת כאמור גם ללא אישור מיוחד.
בנוסף יש לזכור כי לא תמיד המומחה הכי טוב הוא גם העד הכי טוב – כלומר גם אם מדובר ברופא מעולה עם מוניטין טוב לא תמיד הוא יידע כיצד להתבטא בבית המשפט ולהעביר את עמדתו ודעותיו כראוי, ועל כן יש חשיבות רבה להיכרות עם המומחים השונים ואין תחליף לניסיון של שנים בתביעות רשלנות רפואית לצורך בחירת המומחה המתאים.
משרדנו בעל ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית. משרדנו עובד עם מיטב המומחים הרפואיים בארץ הנותנים במקרים הראויים חוות דעת המבססות את טענות התביעות המוגשות על ידי משרדנו.

 

עלות חוות דעת מומחה רפואי

עלות חוות דעת של מומחה רפואי עשויה לנוע בין כמה אלפי ש"ח עד לעשרים אלף ש"ח – כשהדבר תלוי, בין היתר, בתחום המומחיות הנדרש, כמות העבודה ועוד. לרוב, פונים תחילה להתייעצות ראשונית – כלומר רק כדי לברר האם יש בכלל "קייס" – עלות כזו עולה כמה אלפי ש"ח ולעיתים פחות, ורק במידה ואותו רופא סבור שיש עילת תביעה, אז יושלם מלוא שכר טרחתו, אולם אז גם יש טעם ממשי בבירור התביעה.

תביעת רשלנות רפואית הינה תביעת נזיקין לקבלת פיצויים באותם מקרים שבהם נגרם למטופל נזק כתוצאה מהתרשלותו של גורם רפואי כזה או אחר.
כל איש מקצוע, טוב ככל שיהיה, עשוי לטעות ואף להתרשל. יש לזכור שרופאים מטפלים באלפי ועשרות אלפי מטופלים במהלך שנות עבודתם. אלא שבאותם מקרים שרופא מתרשל הדבר עלול לגרום לפגיעה בלתי הפיכה למטופל ועד מוות.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

רשלנות רפואית עלולה לגרום לתוצאות הרות אסון לרבות נזקי גוף קשים וחמורים

כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס