3
2
1

מוות כתוצאה מרשלנות רפואית

מוות ברשלנות רפואית

רשלנות רפואית עלולה לגרום לתוצאות הרות אסון לרבות נזקי גוף קשים וחמורים ועד מותו של המטופל. במקרים שבהם מטופל נפטר כתוצאה מטיפול רפואי ו/או היעדר טיפול רפואי הולם מומלץ לבחון קיומה של עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.

תביעת רשלנות רפואית הינה תביעה נזיקין לקבלת פיצויים באותם מקרים שבהם נגרם למטופל נזק כתוצאה מהתרשלותו של גורם רפואי כזה או אחר.

כל איש מקצוע, טוב ככל שיהיה, עשוי לטעות ואף להתרשל. יש לזכור שרופאים מטפלים באלפי ועשרות אלפי מטופלים במהלך שנות עבודתם. אלא שבאותם מקרים שרופא מתרשל הדבר עלול לגרום לפגיעה בלתי הפיכה למטופל ועד מוות.

כיצד מוכיחים תביעת רשלנות רפואית במקרה של מוות ?

כדי להוכיח שמותו של המטופל הינו תוצאה של רשלנות רפואית יש להוכיח כי הצוות הרפואי התרשל – כלומר חרג בהתנהגותו מנורמות רפואיות סבירות ומקובלות וכי המוות אכן נגרם כתוצאה מאותה התרשלות רפואית. כך, לדוגמא במידה ורפואה טובה לא היתה מונעת את המוות לא ניתן לטעון לרשלנות רפואית.

היות ועל פי הדין כל טענה רפואית צריכה להיתמך בחוות דעת ערוכה כדין, הרי שלאחר פנייה לעורך דין, יהיה מקום לבחון את התיק מול מומחה רפואי אשר ייקבע האם אכן הצוות הרפואי סטה מהנורמות המקובלות והאם עקב כך נפטר אותו מטופל.

באותם מקרים שבהם התרשלות הצוות הרפואי לא היתה מונעת את מקרה המוות אך פגעה בסיכויי ההחלמה של אותו מטופל, עדיין תהיה קיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית. היות ומדובר בנושאים מורכבים מאוד, מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית לבחינת סיכויי התביעה.

מקרי מוות כתוצאה מרשלנות רפואית

בישראל מוגשות תביעות רשלנות רפואית רבות בגין מקרים שבהם מטופלים נפטרו כתוצאה מהליך רפואי כלשהו. כך לדוגמא, במקרים שבהם ניתוחים הסתבכו או בוצעו ברשלנות וכתוצאה מהם נפטר אותו מטופל.

  • דוגמא נוספת לתביעות רשלנות רפואית בגין גרימת מוות הינם באותם מקרים שבהם הרופא לא איבחן בכלל או איחר באיבחון מחלתו של המטופל באופן שגרם לכך שעקב היעדר טיפול מתאים בזמן מצבו של המטופל החמיר והוא נפטר. כך לדוגמא, במקרים שבהם הרופא לא איבחן התקף לב, לא איבחן אירוע מוחי או לא נתן טיפול מתאים, לא איבחן סרטן ו/או גידול במועד וכו'.
  • דוגמא נוספת למקרי מוות כתוצאה מרשלנות רפואית הינם אותם מקרים שבהם עקב מעקב לקוי ו/או רשלנות בטיפול הצוות הרפואי לא הבחין כי מצבו של המטופל מתדרדר ולא פעל להצלת חייו. כך לדוגמא באותם מקרים שבהם מטופל מתאשפז לאחר ניתוחי וכתוצאה מסיבוך כלשהו (למשל פגיעה תוך כדי ניתוח או זיהום) מצבו מתדרדר אולם הצוות הרפואי לא מאבחן זאת במועד.

במקרים אלה במידה והמטופל נפטר כתוצאה מהתרשלות הצוות הרפואי ייתכן ותהיה קיימת עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית.

כיצד מגישים תביעת רשלנות רפואית שגרמה למוות ?

במקרים שבהם מטופל נפטר כתוצאה מרשלנות רפואית התביעה תהיה מוגשת באמצעות יורשיו (העיזבון) ו/או על ידי תלוייו. התביעה כוללת דרישה לפיצויים בגין כאב וסבל (עגמת נפש), הפסדי שכר והפסדי השתכרות בשנים האבודות, הפסדי תמיכה, הוצאות קבורה ולוויה ועוד.

משרדנו בעל ניסיון רב בתביעות רשלנות רפואית. במשרדנו ניתן לקבל ייעוץ ראשוני להערכת סיכויים ושווי התביעה ללא התחייבות.

כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס