3
2
1

רשלנות רפואית סרטן

סימפטומים של סרטן

במקרים שבהם לא אובחן סרטן במועד וכתוצאה מהאיחור באבחון נגרם נזק בלתי הפיך למטופל ייתכן וקיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.
בארץ מוגשות תביעות רבות עקב רשלנות רפואית באבחון של סרטן. תביעות אלה הינן תביעות נזיקיות לפיצויים בגין נזקים אותם היה ניתן למנוע או להקטין אילו מחלת הסרטן היתה מאובחנת במועד ומטופלת כראוי.

רשלנות מסכנת חיים

למרבה הצער, לעיתים כתוצאה מרשלנות באבחון גידול סרטני ובטיפול מצבו של המטופל מורע באופן בלתי הפיך עד כדי מוות. במקרים אלה, התביעה מוגשת בידי עיזבונו של המטופל (יורשיו) או התלויים בו.

מחלת הסרטן היא אחת המחלות השכיחות והקשות באוכלוסייה בעולם ובישראל. מידי שנה מאובחנים בארץ עשרות אלפי חולים החולים בסרטן.
איברי הגוף ורקמותיו מורכבים מאבני בנין קטנות הקרויות תאים, כאשר סרטן הוא מחלה של התאים, כאשר תהליך חלוקת התאים יוצא משליטה והתאים ממשיכים להתחלק ללא צורך. כתוצאה מכך נוצר גוש תאים הקרוי גידול, כאשר גידולים עשויים להיות שפירים או ממאירים.

גידול שפיר מול גידול ממאיר

  1. בגידול שפיר התאים אינם מתפשטים לאיברים אחרים בגוף (אולם הם ממשיכים לגדול באזור המקורי ועלולים לגרום ללחץ על איברים סמוכים).
  2. גידול ממאיר (ניאופלזיה) מורכב מתאים בעלי יכולת התפשטות, ובמידה ולא מטפלים בגידול ממאיר הוא עשוי לפלוש לרקמות סמוכות ולהרוס אותם. גידול ממאיר עשוי גם לשלוח גרורות לאזורים חדשים בגוף.

אבחון נכון של מחלת הסרטן

אבחון נכון של מחלת הסרטן ובמועד מוקדם ככל האפשר עשוי לבלום את התפרצות הסרטן למנוע נזק גופני בלתי הפיך. על כן יש חשיבות רבה מצד הרופא להקשבה לתלונות המטופל. על הרופא המטפל לא להסתפק רק בדברי המטופל אלא עליו לחקור ולדרוש שכן לא תמיד המטופל יודע או מבין מה החשיבות של סימפטומים מסויימים וכו'. יש חשיבות רבה בהפנייה לבדיקות הרלוואנטיות או ליועצים רפואיים נוספים.

ייעוץ וניהול תיקי רשלנות רפואית

זכרו: אבחון בזמן של מחלת הסרטן וטיפול הולם עשויים לשנות את מהלך המחלה. באותם מקרים שבהם היה איחור באבחון או טיפול רשלני עלולים להיגרם נזקי גוף ונפש חמורים.
אם אתה סבור כי נפגעת מרשלנות רפואית מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית בהקדם לצורך בירור עילת תביעה.
משרדנו בעל ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית מורכבות, לרבות רשלנות רפואית באבחון. במשרדנו ניתן לקבל ייעוץ ראשוני להערכת סיכויי התביעה ושווייה ללא התחייבות !

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

** התמונה באדיבות אתר וויקיפדיה

כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס