3
2
1

חוות דעת רפואית

חוות דעת רפואית בתביעת רשלנות רפואית

בהתאם לתקנה 127 לתקנות סדר הדין האזרחי במידה ובעל דין רוצה להוכיח עניין שברפואה לביסוס טענה מטענותיו עליו לצרף לכתב טענותיו חוות דעת של מומחה רפואי.
לפיכך על תובעים המגישים תביעה בגין רשלנות רפואית לצרף לתביעתם חוות דעת רפואית כדי לתמוך בטענותיהם. ללא חוות דעת רפואית, וככל שלא ניתן פטור על ידי בית המשפט, לא ניתן יהיה לבסס טענות רפואיות, כך שלמעשה, ככלל, לא ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית ללא חוות דעת רפואית.

 

 

יותר מחוות דעת רפואית אחת

בתביעות רשלנות רפואית יש לעיתים צורך ביותר מחוות דעת רפואית אחת מכיוון שחוות הדעת צריכות להתייחס לכל מרכיבי עוולת הרשלנות: כלומר חוות הדעת הרפואיות צריכות לבסס את טענות התביעה הן בשאלת התרשלות הצוות הרפואי, הן בשאלת הנזק שנגרם לנפגע והן בשאלת הקשר הסיבתי שבין אותה התרשלות לבין אותו נזק.
כך לדוגמא ייתכן שמומחה רפואי מתחום אחד ייתן חוות דעת רפואית בתמיכה בטענת ההתרשלות בעוד שלצורך ביסוס הנזק והצרכים להם יזדקק הנפגע יש צורך בחוות דעת רפואית מתחום אחר. כמו כן, לעיתים כאשר הנזק מתפשט על מספר רב של תחומים יש להגיש חוות דעת רפואית בכל תחום.

שלבי הגשת חוות דעת רפואית

 

  • שלב הגשת חוות דעת רפואית בתביעת רשלנות רפואית ובחירת המומחה הרפואי המתאים אשר יתמוך ויבסס את טענות התביעה, הינו שלב חשוב ביותר, ישנה חשיבות רבה מאוד לצורך ניהול תביעת רשלנות רפואית, כאשר במסגרת זו יש לתת משקל גדול לתחום המומחיות, מידת הוותק והניסיון של אותו מומחה ועוד.
  • לאחר הגשת תביעת רשלנות רפואית לה צורפו חוות דעת רפואיות לתמיכה בטענות התביעה,  עומדת לנתבעים האפשרות להגיש חוות דעת רפואיות מטעמם כדי לתמוך בטענותיהם. לכל אחד מן הצדדים עומדת הזכות לחקור את המומחה של הצד שכנגד ובלבד שהודיע על כך בהתאם לדין.

חוות דעת סותרות בתביעת רשלנות רפואית

במקרים בהם קיימים פערים גדולים בין חוות הדעת מטעם הצדדים – חוות דעת סותרות או במקרים שבהם בית המשפט מתקשה להגיע להכרעה על סמך חוות הדעת מטעם הצדדים, ייתכן ובית המשפט ימנה מומחה רפואי מטעמו.

 

במידה ומונה מומחה מטעם בית המשפט, ולאחר קבלת חוות הדעת, עומדת לצדדים האפשרות לשלוח למומחה שאלות הבהרה ואף לבקש לחקור את בבית המשפט על ממצאי חוות דעתו.
לחוות דעתו של מומחה מטעם בית משפט ישנה חשיבות רבה מאוד, שכן למרות שהלכה ידועה היא כי לבתי המשפט שיקול דעת עצמאי הרי שלא אחת בתי המשפט סומכים ידם על חוות דעת המומחה מטעם בית המשפט בבואם להכריע בסכסוך בין הצדדים.

 

משרדנו בעל ניסיון רב בתחום הרשלנות הרפואית ואנו עומדים בקשרי עבודה שוטפים עם בכירי המומחים ברפואיים בארץ בכל התחומים (לרבות: גניקולוגיה, גנטיקה, נוירולוגיה, נוירוכירורגיה, קרדיולוגיה, אורטופדיה, כירורגיה, שיקום, טיפול נמרץ, רפואה פנימית, פסיכיאטריה, הרדמה, רפואת משפחה, אונקולוגיה ועוד) אשר במקרים הראויים מגישים חוות דעת לתמיכה וביסוס הטענות המועלות בתביעות רשלנות רפואית המוגשות על ידי המשרד.

 

משרדנו בעל ניסיון וקשרים של שנים עם טובי המומחים הרפואיים בישראל – אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום לפגישת ייעוץ חינם:

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס