3
2
1

סוכרת אחוזי נכות

בדיקת סוכרת

מעוניינים לדעת כמה אחוזי נכות מגיעים לכם במקרה של סוכרת ? תקנות הביטוח הלאומי מסדירות את אחוזי הנכות אותם יש לקבוע בגין שלל פגיעות בריאותיות ומחלות. בין היתר התקנות מסדירות את אחוזי הנכות לנפגע אשר סובל ממחלת הסוכרת באופן הבא:

  • במידה והנפגע סובל מהפרעה בסבילות לפחמימות – IMPAIRED GLUCOSE TOLERANCE – לא תיקבע לו נכות, כלומר 0% נכות.
  • במידה והסוכרת מטופלת ע"י דיאטה בלבד הנכות המוערכת תהיה בשיעור של 5%.
  • באם הנפגע מטופל ע"י דיאטה וכדורים יהיה זכאי ל-10% נכות רפואית.
  • כאשר מדובר בסוכרת יציבה המאוזנת בצורה סבירה ע"י טיפול בדיאטה וזריקות אינסולין תהיה נכותו של הנפגע מוערכת ב-20%.
  • בנוסף, במידה ומדובר בסוכרת המטופלת ע"י דיאטה וזריקות אינסולין אך מצטיינת בחוסר יציבות וצורך מוגבר בניטור עצמי; במידה ומדובר בסוכרת שבירה – BRITTLE – או סוכרת המטופלת ע"י משאבת אינסולין; או במידה ומדובר בסוכרת הריונית המטופלת בזריקות אינסולין בזמן ההיריון בלבד – כל אלו יוערכו ב-40% נכות.
  • כמו כן, קובע החוק 65% נכות רפואית במידה ומדובר בסוכרת אשר הופיעו בה אחד או יותר מהסיבוכים הבאים (ללא קשר לצורת הטיפול): נוירופתיה סימפטומטית (תחושתית – מוטורית או אוטונומית), רטינותיה סוכרתית (של הרקע – BDR, או משגשגת – (PDR, פרוטאינוריה קבועה או הוכחה היסטולוגית לנפרופתיה סוכרתית, מחלת כלי דם היקפיים או מחלת כלי דם כליליים. בנוסף, נקבע כי לסיבוכים האמורים לא תקבע נכות נפרדת כל עוד החומרה של פגימה נפרדת הנובעת מהם לא עולה על 30% נכות. במידה והפגימה עלתה על 30% יש לקבוע נכות נפרדת נוספת ל-65% הנ"ל וזאת בהתאם למבחנים ספציפיים. לבסוף, ניתן לקבוע 100% נכות למי שסובל מסוכרת אשר הופיעו בה לפחות שלושה סיבוכים מהסיבוכים המפורטים לעיל, כאשר כל אחד מהם בחומר של 30% נכות ומעלה.

משרד ניצן מרום ושות' בעל ניסיון רב בייצוג חולי סוכרת מול ביטוח לאומי. במשרדנו צברנו ניסיון וידע רב במימוש זכויות ודאגה לכך שהנפגע יקבל את אחוזי הנכות המגיעים לו בשל הפגיעה.
אם אתה סובל מסוכרת ומעוניין לבדוק את זכויותיך מומלץ לפנות לעורך דין ביטוח לאומי. ניתן לפנות למשרדנו לייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ללא התחייבות.

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס