3
2
1

תביעת רשלנות רפואית עקב לידה טראומטית

רשלנות רפואית - לידה טראומטית

במקרים שבהם נולד ילד עם מוגבלות כתוצאה מטראומה בלידה או שנגרמו ליולדת נזקים קשים ובלתי הפיכים כתוצאה מלידה טראומטית ייתכן וקיימת עילת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית.

הליך הלידה הוא הליך מורכב ורגיש כאשר ניהול לידה באופן רשלני עלול לגרום לתוצאות הרות אסון הן לגבי היולדת והן לגבי היילוד (למשל: שיתוק מוחין, שיתוק על שם ארב ופגיעות נוספות). על הצוות הרפואי המנהל את הלידה (רופא נשים, מיילדת וכו') לנקוט בכל אמצי הזהירות המקובלים ויש להם חובת זהירות כלפי היולדת. באותם מצבים שבהם הצוות הרפואי הפר את חובת הזהירות וסטה מפרקטיקה רפואית מקובלת וכתוצאה מכך נגרם נזק ייתכן ותהיה הצדקה לתביעת רשלנות רפואית.

מצבים של טראומה בלידה יכולים להיות למשל לידה קשה מאוד שלא נוהלה כראוי על הצוות הרפואי, חוסר מיומנות בעת ביצוע הלידה ובעיקר בעת ביצוע לידה מכשירנית (מלקחיים או וואקום), פגיעה חמורה ביולדת תוך כדי הליך הלידה ועוד.

 

נציין להלן מספר דוגמאות מייצגות שבהן ניתן לתבוע עקב רשלנות רפואית בחדר לידה

  • היעדר התייחסות או מחדל בטיפול ואיבחון של מצוקה עוברית – באותם מצבים שבהם היילוד נולד עם תשניק / אספיקציה (כלומר חוסר בחמצן ובדם) או בשפה עממית התינוק נחנק בלידה, ייתכן וקיימת עילת תביעה מאוד רצינית כנגד הצוות הרפואי בכך שלא איבחון את המצוקה העוברית או בכך שלא מהר מספיק או בכלים הנכונים עדי לחלץ את היילוד מאותה מצוקה עוברית ובכך למנוע את הנזק הקשה איתו הוא נולד.
  • אי ביצוע מוניטורים או פיענוח רשלני של המוניטורים.
  • התרשלות בפיענוח בדיקות אולטרא סאונד ובדיקות אחרות.
  • תכנון לידה לקוי לנוכח הנתונים וגורמי הסיכון.
  • בחירה מוטעית של צורת סיום הלידה (למשל אי המלצה על ניתוח קיסרי באותם מקרים שבהם יש סיכון רב או קושי בלידה רגילה).
  • היעדר התייחסות לעבר המיילדותי של היולדת וגורמי סיכון.
  • חוסר מיומנות בזמן הלידה.
  • עיכוב בסיום הלידה וחילוץ העובר.
  • ועוד…

מה לעשות במקרה של נזק בלידה?

אם נגרם לך נזק בלידה או שנולד לכם ילד עם מוגבלות עקב רשלנות רפואית בלידה מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין רשלנות רפואית לצורך בירור עילת תביעה. יש לזכור כי הפיצויים בתביעות של רשלנות בלידה עשויים להיות גבוהים מאוד ובמקרים שבהם נגרמה פגיעה תפקודית קשה יכולים להגיע גם למיליוני ש"ח.

 

למשרדנו ניסיון רב בייצוג משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים עקב רשלנות בלידה. אנו עובדים עם טובי המומחים הרפואיים בארץ הנותנים במקרים המתאימים חוות דעת ראויות ומבוססות התומכות בטענות התביעה.במשרדנו ניתן לקבל ייעוץ ראשוני לצורך הערכת תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה ללא התחייבות!

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

 

 

כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס