3
2
1

מחלת לב אחוזי נכות

פיצויים בגין מחלת לב

מהם אחוזי הנכות הרפואית שיש לקבוע לנכים אשר עברו התקף לב או סובלים ממחלת לב ?

תקנות הביטוח הלאומי מסדירות את אחוזי הנכות אותן יש לקבוע לנכים בשלל פגיעות בריאותיות. בין היתר התקנות מסדירות את אחוזי הנכות לנפגע אשר סובל ממחלות לב באופן הבא:

במקרה בו מדובר במחלת לב שגרונית חריפה, דלקת חיידקית, תת-חריפה של פנים הלב (S.B.E) ובאוטם שריר הלב קיימת חלוקה ל-3 תקופות:

בתקופה של 3 החודשים הראשונים שלאחר גמר ההתקף החריף תקבע לנפגע נכות רפואית העומדת על 100%. בתקופת 3 החודשים שלאחר מכן תעמוד הנכות על 50% ובסוף תקופה זו יש להעריך את הנכות בהתאם לדרגות התפקודיות של הלב, כאשר התקנות מפרטות 6 דרגות:

  • במידה והנפגע מסוגל לעבוד עבודה רגילה ללא הפרעות וללא הגבלות כלשהן נכותו תוערך ב-10%.
  • לאחר מכן מתחיל מדרג של רמת התפקוד של הנפגע. הדרגה התפקודית הראשונה מתייחסת למצב בו הנפגע מסוגל לעבודה שאיננה דורשת מאמץ גופני מסוים ומכאן שנכותו תוערך ב-25%.
  • הדרגה התפקודית השנייה קובעת 40% נכות והנה באם קיימת נשמת לאחר מאמץ, בצקת קלה ואין הפרעות בקצב.
  • הדרגה השלישית הנה במידה וקיימת נשמת לאחר מאמץ, בצקת עם או בלי הפרעות בקצב – כגון: פרפור פרוזדורים התקפי, רפרוף התקפי, מהירות דופק התקפית – ולכן מסוגל הנפגע לעבוד עבודה קלה בלבד ומכאן שנכותו תוערך ב-50%.
  • הדרגה התפקודית הרביעית קובעת כי באם קיימת אי-ספיקת הלב במידה בינונית, בצקת, נשמת לאחר מאמץ קל והנפגע מסוגל לעבודה קלה ביותר בישיבה בלבד, תוקנה לנפגע נכות בשיעור של 75%.
  • לבסוף, במידה וקיימת אי-ספיקת לב קשה והנפגע אינו מסוגל לשום עבודה תוערך נכותו ב-100%.
** למידע נוסף אודות דלקות פנים הלב לחצו כאן

 

במידה והנך סובל ממחלת לב ייתכן ומגיעות לך זכויות מביטוח לאומי. לפיכך, מומלץ להתייעץ עם עורך דין ביטוח לאומי לבירור ומימוש זכויותיך.

חשוב לדעת: במצבים שבהם נגרם התקף לב עקב אירוע חריג בעבודה (כגון: ויכוח חריף, התרגזות, מאמץ פיזי חריג, הודעת פיטורין וכו') ייתכן וניתן יהיה להכיר בהתקף לב כתאונת עבודה. לדבר יש משמעות כספית אדירה. ניתן למצוא מידע נוסף אודות פיצויי תאונת עבודה כאן

משרדנו בעל ניסיון רב במימוש זכויות מול ביטוח לאומי ובתביעות נזיקין, כגון: תביעות רשלנות רפואית, תאונות וכו'. במשרדנו ניתן לקבל ייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושווייה ללא התחייבות !

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

 

 

כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס