3
2
1

רשלנות רפואית אירוע מוחי

שבץ מוחי

אירוע מוחי (שבץ מוחי) יכול לגרום לפגיעה תפקודית קשה ובלתי הפיכה ואף למוות. על כן יש חשיבות אדירה לאבחון וזיהוי אירוע מוחי וכן לטיפול רפואי הולם בהקדם האפשרי. במידה ולא זוהה אירוע מוחי או לא ניתן טיפול ראוי או לא ניתן טיפול רפואי בזמן הסביר ייתכן וניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית עקב הטיפול הלקוי באירוע המוחי.

הזמן שחולף מרגע תחילת הסימנים הנוירולוגיים ותחילתה של הפגיעה ברקמת המוח בשבץ מוחי והטיפול שניתן בעקבותיו יכולים לחרוץ גורלות. המטרה הראשונית בשבץ מוחי חריף, כתוצאה מחסימה של כלי דם מוחי, הנה פתיחת החסימה ועל ידי כך החזרת זרימת דם תקינה למוח והצלת רקמת המוח אשר הנה בסיכון להפוך לאוטם לא הפיך.

אפשרויות טיפוליות

  • היום ישנן מספר אופציות טיפוליות במקרים אלה:
  • טיפול במתן תרופה ממיסת קרישים דרך הוריד בחלון של עד 3 שעות מתחילת הסימפטומים
  • טיפול במתן תרופה ממיסת קרישים דרך העורק בצנתור, ישירות לכלי דם החסום, בחלון של עד 6 שעות מתחילת הסימפטומים
  • טיפול בצנתור לשליפה מכאנית של קריש הדם, בחלון של עד 8 שעות מתחילת הסימפטומים (כאשר ניתן לגשת לטיפול זה גם בחולה שקיבל תחילה טיפול דרך הוריד)

במקרים שבהם מגיע מטופל לקופת חולים או בית חולים עם סימפטומים של אירוע מוחי חריף אך לא זוכה לטיפול הרפואי המתאים או במסגרת חלון הזמן הסביר וכתוצאה מכך נגרם לו נזק ייתכן וקיימת תביעת רשלנות רפואית

ניתן לראות דוגמא לפיצוי בגין אירוע מוחי כאן

 

שיקול דעת של הצוות הרפואי

היות ולכל אופציה טיפולית ישנם סיכויי הצלחה וסיכונים שונים, הצוות רפואי צריך לשקול היטב את דרך הפעולה המתאימה תוך שיתוף המטופל וגילוי המידעהאמור כך שתעמוד בפני המטופל זכות הבחירה בדבר האופציה הנבחרת. הדבר חשוב מאוד, מכיוון שלא כל בתי החולים בארץ מציעים היום את החלופה הטיפולית של צנתור מוחי במקרים של אירוע מוחי (ההפך הוא הנכון) אופציה המציגה סיכויי הישרדות טובים יותר באופן משמעותי. במקרים שבהם כלל לא נמסר למטופל המידע בדבר חלופות טיפול אחרות (גם אם הן קיימות רק בבית חולים אחר) או הסיכונים והסיכויים ייתכן ועומדת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בשל הפרת חובת הגילוי.

גם כאשר כבר נבחר הטיפול המתאים יש לוודא כי הוא ניתן בחלון הזמן המתאים וכך אם היה איחור בטיפול באירוע מוחי וכתוצאה מכך נגרם למטופל נזק ייתכן ותעמוד לו עילת תביעה בגין רשלנות רפואית, שכן ככל שהטיפול ניתן מוקדם יותר, התועלת רבה יותר ואחוזי ההצלחה גבוהים יותר, כלומר, "זמן הוא מוח".

מצבים נוספים בהם תיתכן תביעת רשלנות רפואית בטיפול באירוע מוחי הינם רשלנות במעקב אחר מצבו של המנוח, רשלנות במתן התרופה, התעלמות מגורמי סיכון או התוויות נגד לטיפול, רשלנות בצינתור ועוד.

אם נגרם לך נזק גופני כתוצאה מאירוע מוחי ואתה חושד שהטיפול הרפואי לא היה ראוי בנסיבות העניין מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית לבירור המקרה. במשרדנו ניתן ייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושוויה ללא התחייבות. למידע נוסף:

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון

 

כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס