3
2
1

עורך דין רפואי

עורך דין בתחום הרפואי

עורך דין רפואי הינו עורך דין העוסק בתחומים המשיקים של משפט ורפואה. על פי רוב הכוונה לעורך דין המשלב ידע רפואי נרחב בתביעות משפטיות העוסקות בתחומים אלה, ובעיקר לתביעות רשלנות רפואית – אכן, מורכבים חייהם של עורכי דין רשלנות רפואית בישראל.

מה נדרש מעורך דין רפואי?

תביעת רשלנות רפואית מצריכה ידע וניסיון רב הן בתחום הרפואה והן בתחום המשפט. עורך דין רפואי מנוסה יידע לברר את מלוא העובדות הרלוואנטיות, לאסוף את מלוא המסמכים הרפואיים, לאתר את המומחה הרפואי המתאים לצורך היוועצות באשר לעילת התביעה, לקבל חוות דעת רפואיות ראויות אשר יתמכו בטענות התביעה, וכמובן להגיש תביעה מבוססת אשר סיכויי הצלחה בצידה ולנהל את ההליך המשפטי בדרך היעילה והראויה.

כדי להוכיח רשלנות רפואית יש להראות כי הצוות הרפואי התרשל, כלומר הפר את חובת הזהירות שלו כלפי המטופל (חרג מנורמות רפואיות סבירות מקובלות) וכי כתוצאה מהתרשלות זו נגרם הנזק לנפגע.

לפיכך, בתביעות רשלנות רפואית אין די בהוכחת התרשלות הצוות הרפואי ודיונים רבים מתקיימים לגבי רכיב הקשר הסיבתי, כלומר אותו תנאי לפיו הנזק אכן נגרם כתוצאה מאותה התרשלות. כך למשל, אם ייקבע כי אותו נזק היה מתממש גם אילולא אותה התרשלות או שגם אם הטיפול הרפואי היה מיטבי עדיין היתה נגרמת אותה תוצאה, לא יהיה מקום לתביעה.

גם לצורך הוכחת הנזק יש צורך בידע משפטי-רפואי הן בפנייה למומחים הרפואיים המתאימים להוכחת אותו נזק והן לצורך הוכחת כל אותם צרכים מיוחדים כתוצאה מאותה פגיעה.

עורכי דין המשלבים ידע בתחום המשפט ורפואה מצייגים גם נפגעים בתביעות נזיקין, כגון: תאונות דרכים, תאונות עבודה ותאונות נוספות שגרמו לנזקי גוף, ויש להם גם ערך מוסף בייצוג מבוטחים בוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי.

במשרדנו ניתן לקבל ייעוץ ראשוני והערכת סיכויי התביעה ושווייה ללא התחייבות !

 

כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס