3
2
1

בקשה למינוי מומחה רפואי בועדה רפואית של ביטוח לאומי

מומחה רפואי

ההלכה בתחום מינוי מומחים לוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי היא כי אין צורך שהועדה תהיה מורכבת ממומחים בכל תת-התמחות רלוונטית, אלא די בכך שיהיו מומחים בתחום המומחיות הרחב יותר. אלא שאין בכך כדי לקבוע כי הועדה לא תידרש לשקול התייעצות עם מומחה חיצוני בתת-התמחות כלשהי. הכלל הוא שכאשר מוגשת לוועדה חוות דעת של מומחה בתת-התמחות מסוימת כשחברי הועדה אינם כוללים מומחה באותה תת-התמחות, חובה על הועדה לקבל ייעוץ ממומחה חיצוני באותה תת-התמחות.

 

 

ככל שלא מוגשת לוועדה חוות דעת כזו, אך התובע מבקש מינוי מומחה בתחום מסוים לוועדה וזו איננה פועלת למינויו – עליה לפרט את שיקוליה, באופן שיאפשר ביקורת שיפוטית עליהם.

 

 

בפסק דין של בית הדין האזורי לעבודה, אשר ניתן ביום 30.08.11 בב"ל (נצ') 5011-04-11 נ.ע נ' המוסד לביטוח לאומי נדון מקרה בו הוועדה חרגה מההלכה כאמור. פסק הדין עסק בתובע, אשר פנה למוסד לביטוח לאומי בתביעה להכרת פגיעתו בעבודה כתאונת עבודה. הפגיעה בעבודה אירעה כאשר ידו השמאלית נתפסה במכונה תעשייתית וחלק מהרקמה הרכה של אגודל ידו השמאלית נכרת. גם האצבע השנייה של אותה יד נפגעה באירוע.

 

 

המוסד לביטוח לאומי הכיר באירוע כבתאונת עבודה ושילם לתובע דמי פגיעה.

 

 

לאחר שהתובע פוטר מעבודתו, הוא פנה למוסד לביטוח לאומי בבקשה לקבוע לו דרגת נכות מעבודה. בערר על החלטת הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי, אשר קבעה לתובע 0% נכות, נכללה בקשה שהועדה הרפואית לעררים תכלול פלסטיקאי או מומחה לכירורגיית כף יד. הבקשה של התובע לא נענתה והערר שלו למוסד לביטוח לאומי נדחה.

 

 

בית הדין האזורי לעבודה קבע כי משהועלתה בערר בקשה כי הועדה תכלול פלסטיקאי או כירורג כף יד, ומשהועדה לא כללה אחד מאלה, היה עליה לשקול אם נכון, לכל הפחות, להתייעץ עם פלסטיקאי ועם כירורג כף יד, ואם היא הייתה מגיעה למסקנה שאין בכך צורך היה עליה לנמק את החלטתה. אולם, בפועל, הועדה התעלמה לחלוטין מחלק זה של הערר.

 

 

לפיכך, בית הדין קבע כי על המוסד לביטוח לאומי לכנס את הוועדה מחדש, על מנת שזו תדון בבקשת התובע למינוי המומחה.

 

 

משרד עורכי דין ניצן מרום ושות' בעל ניסיון של 15 שנה של מימוש זכויות וייצוג אלפי נפגעים בתביעות מול ביטוח לאומי, תביעות נזיקין, רשלנות רפואית, תאונות ונזקי גוף קשים, פגישת ייעוץ – חינם!

 

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס