3
2
1

פריצת דיסק – אפשרות לנכות נוירולוגית ואורטופדית

פריצת דיסק

פריצת דיסק עלולה לגרום לפגיעה גם בתחום האורטופדי (כגון: הגבלות תנועה ועוד) וגם בתחום הנוירולוגי (כגון: פגיעה עצבית ועוד).

 

 

בפסק דין שניתן לאחרונה בג"צ נקבע כי נפגע שסובל מפריצת דיסק תקבע נכותו גם לפי הנכות האורטופדית וגם לפי הנכות הנוירולוגית כאשר נקבע מפורשות כי:

"אין זה נכון מבחינה רפואית להגביל את הנכות עקב בקע בדיסק לנזק אורטופדי או נוירולוגי מבלי שאפשר לפסוק נכות בגין שני הליקויים גם יחד. הגבלה זו הינה טעות מהותית".

 

השינוי שחולל פסק הדין הינה שינוי מהותי ופריצת דרך של המצב הקודם אשר הטיב עם המוסד לביטוח לאומי והרע עם המבוטחים.

 

התקנה לעניין פריצת דיסק בתקנות הביטוח הלאומי הינה תקנה 37(10(ב) אשר קובעת כדלקמן:

" … כשקיימות הפרעות: ייקבעו אחוזי הנכות בהתאם להגבלת התנועות בקטע של עמוד השדרה המתאים, או בהתאם לממצא הנוירולוגי".

 

 

בתי הדין עד לפסק הדין הנ"ל פירשו את התקנה כי נכותו של המבוטח לעניין פריצת דיסק תקבע לפי הפגיעה האורטופדית או הפגיעה הנוירולוגית. כלומר, הנכות תיקבע לפי הפגיעה המקנה את דרגת הנכות הגבוהה מבין השתיים אך לא ניתן יהיה לקבל נכות מצטברת גם בתחום האורטופדי וגם בתחום הנוירולוגי.

 

 

אשר על כן הטבת מצבו של המבוטח בעקבות פסק הדין השתנתה פלאים וזאת עקב הפסיקה כי מהיום ואילך שעה שמבוטח אשר נפגע בפריצת דיסק ונגרמו לו עקב כך גם נזקים אורטופדיים וגם נזקים נוירולוגים יוכל לקבל נכות מצטברת בשני התחומים הללו גם יחד ובכך נכותו תגדל משמעותית לעומת המצב קודם לפסק הדין.

 

 

יש עוד לציין כי פסק הדין חל רטרואקטיבית. כלומר, מבוטח אשר קיבל נכות רק בעבור פגיעה אורטופדית או נוירולוגית, למרות שהוא סובל משתי פגיעות אלה, יוכל להגיש בקשה להחמרת מצב- אף אם מצבו הרפואי לא השתנה – וזאת בהתבסס על שינוי הלכה. אם אכן למבוטח זה ישנן שתי פגיעות, אך כתוצאה מהתקנה, הוא לא קיבל את המגיע לו בדין תוכל הוועדה הרפואית לתקן את המעוות.

 

 

במקרים של פריצת דיסק בגלל עבודה מומלץ להתייעץ עם עורך דין ביטוח לאומי לצורך בירור ומימוש מלוא זכויות הנפגע מול ביטוח לאומי.

 

משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג נפגעים מול הועדות הרפואית מטעם הביטוח הלאומי וייצוג משפטי בבתי הדין בגין ערעורים על הועדות הרפואיות לעררים.

 

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות מלאו את הפרטים הבאים:

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס