3
2
1

פוליסת נכות מתאונה

נכות מתאונה

פוליסת ביטוח נכות מתאונה נועד לספק כיסוי ביטוחי במקרה של תאונה אשר גרמה למבוטח לנזקי גוף. מטרתו של ביטוח זה הינו להבטיח תשלום נוסף (מעבר לתשלומי ביטוח לאומי או פיצוי מצד מעוול שגרם לתאונה וכו') למבוטח במקרה של תאונה אשר גרמה לו לנכות מלאה או חלקית.

 

 

הפוליסה מופעלת במקרה של תאונה כפי הגדרתה בפוליסה לרוב כ"חבלה גופנית שנגרמה למבוטח באופן מקרי על ידי גורם חיצוני והמהווה סיבה לנכות". יש לשים לב כי בנוסף כל פוליסה מגדירה באופן שונה את סוגי התאונות שהיא מכסה, ועל כן חשוב להכיר את ההגדרה המצויה בפוליסה ואת פסיקת בית המשפט הרלבנטית כאשר מדובר בהגדרה עמומה.

 

 

הביטוח מכסה מקרים מסוימים של נכות – מלאה או חלקית – כתוצאה מתאונות שונות. במקרה שהמבוטח נפגע בתאונה, הוא יהיה זכאי לתשלום חד-פעמי מהגוף המבטח, על פי אחוזי הנכות לצמיתות שנקבעו לו. זה המקום לציין כי ביטוח נכות מתאונה אינו סותר קבלת קצבת נכות מהמוסד לביטוח לאומי.

 

 

מבוטח שנפגע כתוצאה מאירוע תאונתי ומבקש לקבל את תגמולי הביטוח צריך לעמוד בתנאי הפוליסה. גובה התגמולים המשולמים על פי פוליסת נכות מתאונה תלוי בכיסוי הביטוחי שנרכש ובגובה הנכות שנגרמה למבוטח כתוצאה מהתאונה.

 

 

לרוב מנסות חברות הביטוח ליתן פרשנות בלתי סבירה להגדרות שונות בפוליסה ומפרשות לטובתן את תנאי הפוליסה, וזאת על מנת להתחמק מתשלום פיצויים תוך ניצול חוסר הידע של המבוטח, אשר לרוב אינו בקי בהגדרות הפוליסה הרבות.

 

 

לפיכך, מומלץ לפנות לעורך דין בעל ניסיון בתביעות ביטוחיות וייצוג נפגעים אשר נגרמו להם נזקי גוף קשים.

 

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס