3
2
1

מחלת מקצוע

מחלת מקצוע

משרד עורכי דין ניצן מרום ושות' בעל ניסיון רב בייצוג נפגעים הסובלים ממחלת מקצוע ופגיעות עקב עבודתם בתביעות למימוש זכויותיהם מול המוסד לביטוח לאומי.למשרד ניסיון רב ומוניטין, בייצוג נפגעים הסובלים ממחלות מקצוע עקב עבודתם, בתביעות למימוש זכויותיהם מול המוסד לביטוח לאומי בענף נפגעי עבודה.

זכות מכוח פגיעה בעבודה

זכאות מכוח פגיעה מעבודה יכולה להיות הן עקב תאונת עבודה והן עקב מחלת מקצוע. מחלות מקצוע להבדיל מתאונת עבודה אינן מתאפיינות בעקרון הפתאומיות, דהיינו שניתן לאתר מקור ומועד פגיעה. לפיכך הקשר הנסיבתי פחות ברור, ועל כן נאלץ המחוקק לקבוע הסדרים לקביעת אותו קשר סיבתי בין מחלות המקצוע לבין עבודתו של המבוטח.

 

ההוראה הקבועה בס' 85 לחוק הביטוח הלאומי מאפשרת לשר "לקבוע בתקנות שמחלה פלונית היא מיום פלוני מחלת מקצוע, אם לפי אופייה וגורמיה של אותה מחלה יש לראותה, לדעתו, כסיכון מקצועי" או "לקבוע בתקנות נסיבות שבהן מחלה פלונית היא בחזקת מחלה שבה חלה המבוטח עקב עבודתו כל עוד לא הוכח ההפך."

 

אשר על כן בתקנות הביטוח הלאומי נקבעה רשימה סגורה של מחלות מקצוע אשר נגרמו ע"י מקצועו של המבוטח או בתהליך הייצור כפי שפירט המחוקק ליד כל מחלה מקצוע. כך לדוגמא:

מחלת עור שנגרמה עקב חשיפה בעבודה לאבק נוזלים מוצקים או גזים העשויים לגרום למחלת עור (לדוגמא מכונאי שעובד עם שמנים נוזלי ניקוי דלקים גומי וברזלים) ועוד.

 

תביעות להכרה במחלת מקצוע הן תביעות מורכבות, ולפיכך, מומלץ להיוועץ עם עורך דין בעל ניסיון בתחום כבר מן השלב הראשון.

 

גם אם נדחתה תביעה להכרה במחלה כמחלת מקצוע, אין להרים ידיים, ובהחלט יש מקום לבדוק הגשת תביעה לבית הדין או בירור אפשרויות נוספות (כגון הכרה בפגיעה לפי תורת המיקרוטראומה).

 

משרדנו מלווה את לקוחות המשרד לאורך כל שלבי הטיפול בתיק, החל משלב איסוף החומר הרפואי הרלוואנטי, טיפול בכל השלבים הבירוקרטים לרבות למילוי טפסים והגשתם, הכנת התיק מבחינה רפואית ומשפטית, ייצוג בכל הערכאות המשפטיות לרבות בית הדין הארצי ובועדות הרפואיות וועדות לעררים.

 

אם חלית במחלה ו/או הנך סובל מנכות עקב עבודתך מומלץ להיוועץ עם עורך דין הבקיא בתחום לצורך בירור מלא וממצה של זכויותיך.

 

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 03-6090860
שם
דוא"ל
טלפון
כל הזכויות שמורות © ניצן מרום ושות`
Join our Rss Feed Visit on facebook ניצן מרום בגוגל פלוס